KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929060
nr 1492 9060
Arvid Öström
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, Stilleben med smultron. Signerad. Olja på pannå, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:55:50
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Arvid Öström
Läs mer om Arvid Öström